Clinic Appointment Management System (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Height
ar: الارتفاع

en: Address
ar: العنوان

en: Features
ar: الخصائص

en: Log out
ar: خروج

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.
