Clinic Appointment Management System (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: weight
tr: ağırlık

en: Status
tr: Durum

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Notes
tr: Notlar

en: content type
tr: içerik tipi

en: Height
tr: Yükseklik

en: Phone
tr: Telefon

en: Fax
tr: Faks

en: Address
tr: Adres

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: City
tr: Şehir

en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

en: Features
tr: Özellikler

en: Log out
tr: Çıkış

en: Units
tr: Birimler

en: Postal Code
tr: Posta Kodu

en: Reports
tr: Raporlar

en: Report
tr: Rapor

en: Main menu
tr: Ana menü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
tr: Bir çok sitede kullanılan ve genellikle üst gezinti menüsünde bulunan <em>Ana</em> menü sitenin ana bölümlerini gösterir.
