Clinic Appointment Management System (7.x-1.0-alpha4) - en to ne translation catalogue (31 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: weight
ne: वजन

en: Status
ne: अवस्था

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Date
ne: मिति

en: Help
ne: सहयोग

en: Header
ne: हेडर

en: Footer
ne: फुटर

en: Height
ne: उचाई

en: Add new comment
ne: नयाँ कमेन्ट थप्नुहोस

en: Provider
ne: प्रदान गर्नेवाला

en: Featured
ne: फेचर्ड

en: Skip to main content
ne: मुख्य सामग्रीमा जानुहोस्

en: Reports
ne: प्रतिवेदनहरू

en: Main menu
ne: मुख्य मेनु

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Sidebar first
ne: पहिलो साईडबार

en: Footer first column
ne: फुटरको पहिलो स्तम्भ

en: Footer second column
ne: फुटरको  दोस्रो स्तम्भ

en: Footer third column
ne: फुटरको तेस्रो स्तम्भ

en: Footer fourth column
ne: फुटरको चौथो स्तम्भ

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Sidebar second
ne: दोस्रो साईडबार

en: Plum
ne: बेर

en: Firehouse
ne: फायरहाउस

en: Ice
ne: बरफ
