Clinic Appointment Management System (7.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: weight
ru: вес

en: Status
ru: Статус

en: Content
ru: Содержимое

en: Comments
ru: Комментарии

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Help
ru: Справка

en: Core
ru: Ядро

en: Notes
ru: Примечания

en: content type
ru: тип материала

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Height
ru: Высота

en: Phone
ru: Телефон

en: Fax
ru: Факс

en: Address
ru: Адрес

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Provider
ru: Поставщик

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: City
ru: Город

en: Date/Time
ru: Дата/Время

en: Features
ru: Особенности

en: Units
ru: Единицы

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: Misc
ru: Разное

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Featured
ru: Популярное

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Reports
ru: Отчёты

en: Report
ru: Отчёт

en: Modules list
ru: Список модулей

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Blue Lagoon (default)
ru: Голубая лагуна (по умолчанию)

en: Header top
ru: Заголовок вверху

en: Header bottom
ru: Заголовок внизу

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Sidebar first
ru: Первая боковая панель

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ru: Меню основных ссылок показывает главные разделы сайта. Обычно выводятся в виде горизонтальной полосы вверху страницы.

en: Footer first column
ru: Подвал первая колонка

en: Footer second column
ru: Подвал вторая колонка

en: Footer third column
ru: Подвал третья колонка

en: Footer fourth column
ru: Подвал четвертая колонка

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Sidebar second
ru: Вторая боковая панель

en: Triptych first
ru: Первый триптих

en: Triptych middle
ru: Триптих в середине

en: Triptych last
ru: Последний триптих

en: Main background
ru: Основной фон

en: Sidebar background
ru: Фон боковой колонки

en: Sidebar borders
ru: Рамка боковой панели

en: Footer background
ru: Фон подвала

en: Title and slogan
ru: Заголовок и девиз

en: Ice
ru: Лёд
