Clinic Appointment Management System (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: weight
ro: greutate

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Comments
ro: Comentarii

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Help
ro: Ajutor

en: Core
ro: Nucleu

en: Notes
ro: Note

en: content type
ro: tipul de conţinut

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Height
ro: Înălțime

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Text color
ro: Culoare text

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Provider
ro: Furnizor

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Features
ro: Caracteristici

en: Link color
ro: Culoare link

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Modules list
ro: Lista de module

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Blue Lagoon (default)
ro: Lagună Albastră (implicit)

en: Header top
ro: Cap sus

en: Header bottom
ro: Cap jos

en: Slate
ro: Ardezie

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Sidebar background
ro: Imagine de fundal laterală

en: Sidebar borders
ro: Margini laterale

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Plum
ro: Prună

en: Title and slogan
ro: Titlu și slogan

en: Ice
ro: Gheață
