Clock (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Date format
ro: Format dată

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Jan
ro: Ian

en: Jun
ro: Iunie

en: Jul
ro: Iul

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Time zone settings
ro: Setări de fus orar

en: Date type
ro: Tip de dată
