Cloud (7.x-1.5) - en to ru translation catalogue (115 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: Images
ru: Изображения

en: Next
ru: Вперёд

en: value
ru: значение

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Totals
ru: Всего

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: yes
ru: да

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Servers
ru: Серверы

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: default
ru: по умолчанию

en: Variable
ru: Переменная

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Large
ru: Большой

en: 1 Hour
ru: 1 час

en: Add
ru: Добавить

en: Image ID
ru: ID изображения

en: Event
ru: Событие

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: User Name
ru: Имя пользователя

en: Total
ru: Итого

en: You are not authorized to access this page.
ru: Вы не авторизированы для доступа к этой странице.

en: User
ru: Пользователь

en: status
ru: статус

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: no
ru: нет

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: All
ru: Все

en: Module
ru: Модуль

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Count
ru: Количество

en: N/A
ru: Н/Д

en: Tiny
ru: Крохотный

en: Medium
ru: Средний

en: Volume
ru: Объем

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Details
ru: Подробности

en: End Date
ru: Дата окончания

en: State
ru: Состояние

en: Code
ru: Код

en: Owner
ru: Владелец

en: Allow
ru: Разрешить

en: IP Address
ru: IP-адрес

en: Template
ru: Шаблон

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Threshold
ru: Пороговое значение

en: 1 Day
ru: 1 день

en: 1 Week
ru: 1 неделя

en: 1 Year
ru: 1 год

en: Add Server
ru: Добавить сервер

en: Condition
ru: Условие

en: Port
ru: Порт

en: Stop
ru: Остановить

en: Info
ru: Инфо

en: warning
ru: предупреждение

en: critical
ru: критическая ошибка

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Resume
ru: Продолжить

en: Running
ru: Запущен

en: User Id
ru: ID Пользователя

en: Mail Settings
ru: Настройки отправок по email

en: Apply
ru: Применить

en: Add Group
ru: Добавить Группу

en: Copy
ru: Копировать

en: 1 Minute
ru: 1 минута

en: 5 Minutes
ru: 5 минут

en: Server
ru: Сервер

en: Packages
ru: Пакеты

en: Report
ru: Отчёт

en: Zone
ru: Зона

en: Metric
ru: Метрическая

en: Command
ru: Команда

en: Output
ru: Вывод

en: Private key
ru: Личный ключ

en: Creator
ru: Автор

en: Instances
ru: Экземпляры

en: Bundle
ru: Набор

en: Micro
ru: Микро (+/-)

en: click here
ru: нажмите здесь

en: Script
ru: Сценарий

en: Billing
ru: Счет

en: available
ru: доступно

en: Lock
ru: Заблокировать

en: Cluster
ru: Кластер

en: Design
ru: Дизайн

en: Ports
ru: Порты

en: Unlock
ru: Разблокировать

en: Budget
ru: Бюджет

en: Runtime
ru: Время выполнения

en: Access Key
ru: Горячая клавиша

en: state
ru: состояние

en: Group Settings
ru: Настройки группы

en: Email field is required.
ru: Поле Электронная почта является обязательным.
