Cloudinary Integration (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Faces
da: Ansigter

en: File
da: Fil

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: North
da: Nord

en: East
da: Øst

en: South
da: Syd

en: West
da: Vest

en: Center
da: Centreret

en: Preview
da: Gennemse

en: Background
da: Baggrund

en: Configure
da: Konfigurér

en: Custom
da: Tilpasset

en: Mode
da: Tilstand

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Scale
da: Skalér

en: Border
da: Ramme

en: Ignore
da: Ignorér

en: API key
da: API-nøgle

en: Limit
da: Grænse

en: Negate
da: Modvirk

en: Red
da: Rød

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Overlay
da: Overlejring

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: About
da: Om

en: Crop
da: Beskær

en: Effect
da: Effekt

en: Mask
da: Maske

en: Rotate
da: Rotér

en: Shape
da: Facon

en: view actual size
da: vis faktisk størrelse

en: Sample original image
da: Eksempel på originalt billede

en: Sample modified image
da: Eksempel på modificeret billede

en: Scale and crop
da: Skalér og beskær

en: Desaturate
da: Afmæt
