Cloudinary Integration (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Faces
fr: Portraits

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: North
fr: Nord

en: East
fr: Est

en: South
fr: Sud

en: West
fr: Ouest

en: Center
fr: Centre

en: Preview
fr: Aperçu

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Configure
fr: Configurer

en: Database
fr: Base de données

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Scale
fr: Échelle

en: Border
fr: Bordure

en: Ignore
fr: Ignorer

en: API key
fr: Clé d'API

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Limit
fr: Limite

en: Negate
fr: Inverse

en: Red
fr: Rouge

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Brightness
fr: Luminosité

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Resize
fr: Redimensionner

en: Shadow
fr: Ombre

en: Screen
fr: Écran

en: About
fr: À propos

en: Opacity
fr: Opacité

en: Crop
fr: Recadrer

en: Effect
fr: Effet

en: Blur
fr: Flou

en: Contrast
fr: Contraste

en: Mask
fr: Masque

en: Rotate
fr: Rotation

en: API Settings
fr: Paramètres de l'API

en: Shape
fr: Forme

en: view actual size
fr: voir en taille réelle

en: Sample original image
fr: Exemple d'image originale

en: Sample modified image
fr: Exemple d'image modifiée

en: Scale and crop
fr: Mise à l'échelle et recadrage

en: Desaturate
fr: Désaturer

en: How to use
fr: Comment l'utiliser
