Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.0) - en to ne translation catalogue (34 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Status
ne: अवस्था

en: Approve
ne: स्वीकार गर्नुहोस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Group
ne: समूह

en: Type
ne: प्रकार

en: Closed
ne: बन्द गरिएको

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: more
ne: धेरै

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: Update
ne: अपडेट

en: Upload
ne: अपलोड

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Active
ne: सक्रिय

en: Block
ne: ब्लक

en: Out of date
ne: म्याद समाप्त भएको

en: Published
ne: प्रकाशित

en: node
ne: नोड

en: ‹ previous
ne: ‹ अघिल्लो

en: next ›
ne: अर्को ›

en: Languages
ne: भाषाहरू

en: Not published
ne: अप्रकाशित

en: « first
ne: « पहिलो

en: last »
ne: अन्तिम »

en: add translation
ne: अनुवाद थप्नुहोस
