Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Notes
ro: Note

en: Upload
ro: Încarcă

en: content type
ro: tipul de conţinut

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Out of date
ro: Expirat

en: Published
ro: Publicat

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Desc
ro: Descendent

en: node
ro: nod

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Languages
ro: Limbi

en: Production
ro: Producţie

en: Failed
ro: Eșuat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Not translated
ro: Netradus

en: Translation status
ro: Stare traducere

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: outdated
ro: expirat

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ro: <strong>@language_name</strong> (sursă)

en: add translation
ro: adaugă traducere

en: Translations of %title
ro: Traducere a %title

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
