Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Approve
fa: موافقت

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Summary
fa: خلاصه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: n/a
fa: هیچ

en: Upload
fa: بارگذاری

en: content type
fa: نوع محتوا

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Out of date
fa: قدیمی

en: Published
fa: منتشر شده

en: File name
fa: نام فایل

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: node
fa: محتوا

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Production
fa: محصولات

en: Failed
fa: ناموفق

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Not translated
fa: ترجمه نشده

en: Translation status
fa: وضعیت ترجمه

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: outdated
fa: منسوخ

en: <strong>@language_name</strong> (source)
fa: <strong>@language_name</strong> (منبع)

en: add translation
fa: افزودن ترجمه

en: Translations of %title
fa: ترجمه‌های %title

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
