Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (48 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Closed
hi: बंद

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Upload
hi: अपलोड

en: content type
hi: सामग्री का प्रकार

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Out of date
hi: अप्रचलित

en: Published
hi: प्रकाशित

en: File name
hi: फ़ाइल का नाम

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Desc
hi: अवरोही

en: node
hi: नोड

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Languages
hi: भाषायें

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: add translation
hi: अनुवाद जोडें

en: Translations of %title
hi: %title का अनुवाद

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
