Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.6) - en to gu translation catalogue (32 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Approve
gu: મંજૂરી આપો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: more
gu: વધુ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Date
gu: તારીખ

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: File name
gu: ફાઈલનું નામ

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Not translated
gu: અનુવાદીત નથી

en: and
gu: અને
