Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.9) - en to es translation catalogue (70 entries)

en: Title
es: Título

en: Status
es: Estado

en: Approve
es: Aprobar

en: Submit
es: Enviar

en: Operations
es: Operaciones

en: Value
es: Valor

en: Group
es: Grupo

en: Type
es: Tipo

en: Closed
es: Cerrado

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Language
es: Idioma

en: more
es: más

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Download
es: Descargar

en: Date
es: Fecha

en: Reset
es: Restablecer

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Import
es: Importar

en: Summary
es: Resumen

en: Update
es: Actualizar

en: Notes
es: Notas

en: n/a
es: n/d

en: Upload
es: Subir al servidor

en: content type
es: tipo de contenido

en: User
es: Usuario

en: Content type
es: Tipo de contenido

en: Imported
es: Importado

en: status
es: estado

en: Active
es: Activo

en: Block
es: Bloque

en: Out of date
es: No actualizado

en: Published
es: Publicado

en: File name
es: Nombre de archivo

en: Vocabulary
es: Vocabulario

en: Inactive
es: Inactivo

en: node
es: nodo

en: here
es: aquí

en: Sort by
es: Ordenar por

en: ‹ previous
es: ‹ anterior

en: next ›
es: siguiente ›

en: Languages
es: Idiomas

en: Replace
es: Reemplazar

en: Production
es: Producción

en: Failed
es: Falló

en: Not published
es: No publicado

en: Apply
es: Aplicar

en: Not translated
es: Sin traducir

en: Translation status
es: Estado de la traducción

en: « first
es: « primero

en: last »
es: último »

en: Cancelled
es: Cancelado

en: Offset
es: Desplazamiento

en: and
es: y

en: No content available.
es: No hay contenido disponible.

en: outdated
es: desactualizado

en: <strong>@language_name</strong> (source)
es: <strong>@language_name</strong> (origen)

en: add translation
es: agregar traducción

en: Translations of %title
es: Traducciones de %title

en: Stage
es: Escenario

en: Source language
es: Idioma de origen

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Import status
es: Importar estado

en: The owner of the profile.
es: El propietario del perfil.

en: Master
es: Máster

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
es: El tipo de contenido (por ejemplo, «entrada de blog», «envío de foro», «artículo», etc).
