Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-1.7) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Group
nl: Groep

en: Closed
nl: Gesloten

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: Date
nl: Datum

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Update
nl: Bijwerken

en: Notes
nl: Notities

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Upload
nl: Uploaden

en: content type
nl: inhoudstype

en: User
nl: Gebruiker

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Out of date
nl: Verouderd

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Languages
nl: Talen

en: Replace
nl: Vervangen

en: Production
nl: Productie

en: Failed
nl: Mislukt

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Environment
nl: Omgeving

en: Apply
nl: Toepassen

en: Not translated
nl: Niet vertaald

en: Translation status
nl: Vertalingsstatus

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: and
nl: en

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: outdated
nl: verouderd

en: <strong>@language_name</strong> (source)
nl: <strong>@language_name</strong> (bron)

en: add translation
nl: vertaling toevoegen

en: Translations of %title
nl: Vertalingen van %title

en: Source language
nl: Brontaal

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Import status
nl: Status importeren

en: The owner of the profile.
nl: De eigenaar van het profiel.

en: Asc
nl: Oplopend

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
nl: Het inhoudstype (Bijv.: 'blog-item', 'forumbericht', 'verhaal', etc).

en: %error on line %num. Error code: %code
nl: %error op regel %num. Foutcode: %code
