Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Closed
it: Chiuso

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: Notes
it: Note

en: n/a
it: n/d

en: Upload
it: Carica

en: content type
it: tipo di contenuto

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: status
it: stato

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Out of date
it: Non aggiornato

en: Published
it: Pubblicato

en: File name
it: Nome del file

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: node
it: nodo

en: here
it: qui

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Languages
it: Lingue

en: Replace
it: Sostituzione

en: Production
it: Produzione

en: Failed
it: Non riuscito

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Not translated
it: Non tradotto

en: Translation status
it: Stato della traduzione

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Cancelled
it: Annullato

en: Offset
it: Scostamento

en: and
it: e

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: outdated
it: non aggiornato

en: <strong>@language_name</strong> (source)
it: <strong>@language_name</strong> (origine)

en: add translation
it: aggiungi traduzione

en: Translations of %title
it: Traduzioni di %title

en: Source language
it: Lingua di origine

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
it: Il tipo di contenuto (per esempio, "articolo del blog", " post del forum", "storia", ecc).
