Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-2.1) - en to ru translation catalogue (75 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Approve
ru: Утвердить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Download
ru: Скачать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Summary
ru: Сводка

en: Update
ru: Обновить

en: Notes
ru: Примечания

en: n/a
ru: н/д

en: Upload
ru: Закачать

en: content type
ru: тип материала

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: Imported
ru: Импортировано

en: status
ru: статус

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Out of date
ru: Требуется обновление

en: Published
ru: Опубликовано

en: File name
ru: Имя файла

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Desc
ru: По убыванию

en: Inactive
ru: Неактивно

en: node
ru: материал

en: here
ru: здесь

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Languages
ru: Языки

en: Replace
ru: Заменить

en: Failed
ru: Не удалось

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Environment
ru: Окружение

en: Apply
ru: Применить

en: Not translated
ru: Не переведено

en: Translation status
ru: Статус перевода

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Offset
ru: Пропустить

en: and
ru: и

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: outdated
ru: устарело

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ru: <strong>@language_name</strong> (источник)

en: add translation
ru: добавить перевод

en: Translations of %title
ru: Перевод %title

en: Source language
ru: Исходный язык

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: No languages available.
ru: Нет доступных языков.

en: Import status
ru: Статус импорта

en: The owner of the profile.
ru: Владелец профиля.

en: Processed @current out of @total files.
ru: Обработано @current из @total файлов.

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
ru: Тип материала (например, "Запись в блоге", "Тема форума", "Публикация" и т.д.)

en: Processed @current out of @total modules.
ru: Обработано @current из @total модулей.
