Cloudwords for Multilingual Drupal (7.x-2.4) - en to ar translation catalogue (61 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Approve
ar: الموافقة

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Download
ar: تحميل

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Summary
ar: الملخص

en: Update
ar: تحديث

en: Notes
ar: ملحوظات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: status
ar: الحالة

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Out of date
ar: قديم

en: Published
ar: منشور

en: File name
ar: اسم الملف

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Desc
ar: تنازلي

en: node
ar: عقدة

en: here
ar: هنا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Languages
ar: اللغات

en: Failed
ar: فشل

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Apply
ar: تطبيق

en: Not translated
ar: غير مترجم

en: Translation status
ar: حالة الترجمة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: and
ar: و

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: outdated
ar: قديمة

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ar: <strong>@language_name</strong> (الأصل)

en: add translation
ar: إضافة ترجمة

en: Translations of %title
ar: ترجمات %title

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
