Community Media Theme (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: You are here
it: Tu sei qui

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Base color
it: Colore di base

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Highlighted
it: Evidenziato

[ctx: date_nav]
en: Next
it: Succ
