Drupal CMS Bootstrap Blog (7.x-1.0-beta49) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Tags
it: Etichette

en: Image
it: Immagine

en: Attachments
it: Allegati

en: Main menu
it: Menu principale

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.
