Drupal CMS Bootstrap Contact (7.x-1.0-beta44) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Webform
pt: Formulário

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
pt: Criar um novo formulário ou questionário acessível aos utilizadores. Apresentação de resultados e estatísticas são registados e acessíveis para utilizadores privilegiados.

en: Main menu
pt: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pt: O menu <em>Principal</em> é usado em muitos sites para mostrar as secções principais do site, frequentemente numa barra de navegação superior.

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé
