Drupal CMS Bootstrap Contact (7.x-1.0-beta49) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Webform
nl: Formulier

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
nl: Een nieuw formulier of vragenlijst aanmaken. Resultaten en statistieken worden opgeslagen en zijn toegankelijk voor gebruikers met de juiste rechten.

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Footer menu
nl: Footer-menu
