Glazed CMS Core (7.x-1.0-beta59) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Icons
ro: Iconițe

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: -1 (Unlimited)
ro: -1 (Nelimitat)

en: PHP memory limit
ro: Limită memorie PHP

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
ro: În funcție de configurația dvs., Drupal poate rula cu o %memory_limit limitată de memorie PHP. Cu toate acestea, limita de memorie PHP %memory_minimum_limit sau mai mare se recomandă, în special dacă site-ul dumneavoastră utilizează suplimente personalizate sau contribuții de module.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ro: Creşteți limita de memorie prin editarea parametrul memory_limit din fişierul %configuration-file și apoi reporniţi serverul de web (sau contactați administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistență).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ro: Contactaţi administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistenţă pentru creşterea limitei de memorie PHP.

en: Elements
ro: Elemente

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol
