Glazed CMS Bootstrap Core (7.x-1.0-beta80) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Contact
ar: اتصل

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Blog
ar: المدونة

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Log out
ar: خروج

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.
