Glazed CMS Core (7.x-1.10) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Contact
sv: Kontakt

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Log in
sv: Logga in

en: Blog
sv: Blogg

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Log out
sv: Logga ut

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny
