Glazed CMS Core (7.x-1.13) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Events
nl: Evenementen

en: Log in
nl: Inloggen

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Log out
nl: Uitloggen

en: News
nl: Nieuws

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Footer menu
nl: Footer-menu
