Glazed CMS Core (7.x-1.13) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Contact
pl: Kontakt

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Log out
pl: Wyloguj

en: News
pl: Aktualności

en: Main menu
pl: Menu główne

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Footer menu
pl: Menu stopki
