Glazed CMS Bootstrap Core (7.x-1.5) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Contact
ja: コンタクト

en: Log in
ja: ログイン

en: Blog
ja: ブログ

en: Attachments
ja: 添付

en: Log out
ja: ログアウト

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ja: <strong>メイン</strong>メニューは多くのサイトで、サイト内の主な項目へのリンクのために使われます。最上部のナビゲーションバーとして表示されるのが一般的です。

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Footer menu
ja: フッターメニュー
