Glazed CMS Bootstrap Core (7.x-1.7) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Contact
da: Kontakt

en: Events
da: Begivenheder

en: Log in
da: Log ind

en: Attachments
da: Bilag

en: Log out
da: Log ud

en: News
da: Nyheder

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Footer menu
da: Footer-menu
