Glazed CMS Bootstrap Core (7.x-1.9) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Contact
fa: تماس

en: Events
fa: رویدادها

en: Log in
fa: ورود

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Log out
fa: خروج

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.
