Glazed CMS Core (7.x-1.9) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Contact
hi: संपर्क

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hi: अपनी स्थैतिक सामग्री के लिए <em> मूल पृष्ठ </ em> का उपयोग करें, जैसे कि 'हमारे बारे में' पृष्ठ।

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू
