Glazed CMS Bootstrap Core (7.x-1.9) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Events
hu: Események

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: News
hu: Hírek

en: Main menu
hu: Főmenü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü
