Glazed CMS Portfolio (7.x-1.0-beta62) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Title
pt: Título

en: Category
pt: Categoria

en: Details
pt: Detalhes

en: Attachments
pt: Anexos

en: Main menu
pt: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pt: O menu <em>Principal</em> é usado em muitos sites para mostrar as secções principais do site, frequentemente numa barra de navegação superior.
