Conference Organizing Distribution (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Help
ro: Ajutor

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Navigation
ro: Navigator

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Installed %module module.
ro: Modulul %module instalat.

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ro: <a href="@url">Vezi noul tău sit.</a>.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Highlighted
ro: Evidențiat
