Conference Organizing Distribution (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ar: من فضلك راجع الرسائل أعلاه قبل التوجه إلى <a href="@url">موقعك الجديد</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ar: <a href="@url">زيارة موقعك الجديد</a>.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Branding
ar: العلامة التجارية
