Conference Organizing Distribution (7.x-2.0-beta3) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Middle
tr: Orta

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: COD
tr: Kapıda Ödeme

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Installed %module module.
tr: %module eklentisi kuruldu.

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
tr: <a href="@url">Yeni sitenizi</a> ziyaret etmeden önce yukarıdaki iletileri gözden geçirin.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
tr: <a href="@url">Sitenizi ziyaret edin</a>.

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
