Conference Organizing Distribution Support Modules (7.x-2.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Group
ar: المجموعة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Audience
ar: جمهور

en: Comments
ar: التعليقات

en: error
ar: خطأ

en: Tags
ar: وسوم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Node
ar: العقدة

en: Override title
ar: تجاوز العنوان

en: Logo
ar: الشعار

en: To
ar: إلى

en: Location
ar: الموضع

en: Fields
ar: الحقول

en: Price
ar: السعر

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Order
ar: الترتيب

en: File attachments
ar: الملفات المرفقة

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Session
ar: الجلسة

en: Product
ar: المنتج

en: Add Page
ar: اضافة صفحة

en: Ticket
ar: التذكرة

en: Dates
ar: التواريخ

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Vertical Tabs
ar: التبويبات العمودية

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: @argument title
ar: عنوان @argument

en: @argument input
ar: مُدخل @argument

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.
