Conference Organizing Distribution Support Modules (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Group
fa: گروه

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: شرح

en: Audience
fa: مخاطب

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: error
fa: خطا

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Node
fa: محتوا

en: Override title
fa: بازنویسی عنوان

en: View arguments
fa: آرگومان‌های نما

en: Logo
fa: آرم

en: To
fa: به

en: Location
fa: مکان

en: Fields
fa: فیلدها

en: Price
fa: قیمت

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Log in
fa: ورود

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Order
fa: سفارش

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: File attachments
fa: فایل‌های پیوست

en: Commerce
fa: تجارت

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Session
fa: نشست

en: Product
fa: محصول

en: Organization
fa: سازمان

en: Interests
fa: علاقه‌مندی‌ها

en: Add Page
fa: افزودن صفحه

en: Sign up
fa: عضویت

en: Ticket
fa: تیکت

en: Tickets
fa: تیکت ها

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: COD
fa: پرداخت نقدی هنگام دریافت

en: Bio
fa: بیوگرافی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Vertical Tabs
fa: تب‌های عمودی

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: @argument title
fa: عنوان @argument

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Slides
fa: اسلایدها
