Coder (7.x-1.3) - en to te translation catalogue (22 entries)

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Description
te: వివరణ

en: File
te: ఫైల్

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: All
te: అన్నీ

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Performance
te: పనితీరు

en: help
te: సహాయం

en: General
te: సాధారణ

en: here
te: ఇక్కడ

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: The directory %directory does not exist.
te: %directory అనే సంచయం ఉనికిలో లేదు.

en: The directory %directory is not writable
te: %directory డైరెక్టరీ రాసేందుకు వీలుగా లేదు

en: Or
te: లేదా

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
te: గమ్యస్థానమైన %directory సరిగ్గా స్వరూపించకపోవడం వలన, ఎంచుకున్న ఫైలు %file ను అప్‍లోడు చెయ్యలేకపోయాం.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
te: %file అనే పేరుతో ఫైలేదీ లేకపోవడం వలన దాన్ని కాపీ చెయ్యలేకపోయాం. మీరు ఎంచుకున్న ఫైలు పేరు సరైనదో కాదో సరిచూసుకోండి.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
te: గమ్యస్థానంలో అదే పేరుతో ఈసరికే ఒక ఫైలు ఉండటం చేత, %file ఫైలును కాపీ చెయ్యలేకపోయాం.

en: The selected file %file could not be copied.
te: ఎంచుకున్న %file ఫైలును కాపీ చెయ్యలేకపోయాం.

en: The removal of the original file %file has failed.
te: అసలు ఫైలు %file ను తొలగించే ప్రయత్నం విఫలమైంది.
