Coder (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Development
fa: توسعه

en: Description
fa: شرح

en: Message
fa: پیغام

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Location
fa: مکان

en: Performance
fa: کارایی

en: help
fa: راهنما

en: General
fa: عمومی

en: here
fa: اینجا

en: Review
fa: بازبینی

en: Extension
fa: پسوند

en: The directory %directory does not exist.
fa: پوشه %directory وجود ندارد.

en: The directory %directory is not writable
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند بارگذاری شود، زیرا مقصد %directory به درستی پیکربندی نشده است.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا فایلی با این نام وجود ندارد. لطفا بررسی کنید که نام فایل را درست وارد نموده باشید.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
fa: فایل %file انتخاب شده نتوانست کپی شود, به دلیل اینکه فایلی با این نام در مقصد وجود دارد.

en: The selected file %file could not be copied.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود.

en: The removal of the original file %file has failed.
fa: حذف فایل اصلی %file ناموفق بود.

en: Files directory
fa: پوشه فایل‌ها

en: Requires: !module-list
fa: نیازمند: !module-list

en: Required by: !module-list
fa: ضروری برای: !module-list
