Coder (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Development
ar: التطوير

en: Description
ar: الوصف

en: Message
ar: الرسالة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Modules
ar: الوحدات

en: Location
ar: الموضع

en: Performance
ar: الأداء

en: General
ar: عام

en: here
ar: هنا

en: Review
ar: المراجعة

en: Extension
ar: امتداد

en: The directory %directory does not exist.
ar: المجلد %directory غير موجود.

en: The directory %directory is not writable
ar: لا يمكن الكتابة في الدليل %directory

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
ar: الملف المحدد (%file) لا يمكن رفعه لأن الدليل الوجهة %directory لم يتم إعداده بصورة صحيحة.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ar: الملف %file لا يمكن نسخه. لا يوجد ملف بذلك الاسم. من فضلك تأكد أن اسم الملف صحيح.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ar: الملف %file لا يمكن نسخه. يوجد ملف بنفس الاسم في الوجهة.

en: The selected file %file could not be copied.
ar: الملف %file لا يمكن نسخه.

en: The removal of the original file %file has failed.
ar: فشل حذف الملف %file.

en: Files directory
ar: دليل الملفات

en: Requires: !module-list
ar: تتطلب: !module-list

en: Required by: !module-list
ar: تتطلبها: !module-list
