Colorbox (7.x-1.6) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: Create a new user account.
ro: Creează un cont nou de utilizator.

en: Request new password via e-mail.
ro: Solicitaţi o parolă nouă prin e-mail.

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Default
ro: Implicit

en: Path
ro: Cale

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Options
ro: Opţiuni

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: Off
ro: Oprit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Current
ro: Actual

en: Arguments
ro: Argumente

en: Close
ro: Închideți

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Fixed
ro: Fix

en: Caption
ro: Legendă

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Style
ro: Stil

en: Automatic
ro: Automat

en: Form
ro: Formular

en: Title text
ro: Textul titlului

en: Provide custom text or link.
ro: Furnizează texte sau legături personalizate.

en: Show links
ro: Arată legăturile

en: @argument title
ro: Titlul @argument

en: @argument input
ro: Intrare @argument

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)
