Colorized google maps block (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Visibility
it: Visibilità

en: Color
it: Colore

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Map
it: Mappa

en: Controls
it: Controlli

en: Changed
it: Modificato

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: Additional settings
it: Impostazioni aggiuntive

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Choose a file
it: Scegli un file
