Comment abuse (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: content
id: konten

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Update
id: Perbarui

en: Time
id: Waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Comment ID
id: ID komentar

en: Operation
id: Operasi

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Delete comments
id: Hapus komentar

en: Please select one or more comments to perform the update on.
id: Mohon pilih komentar yang ingin dilakukan update.

en: Publish the selected comments
id: Publikasikan komentar yang dipilih

en: Unpublish the selected comments
id: Tidak publikasikan komentar yang dipilih

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
id: Anda yakin ingin menghapus komentar ini beserta semua sub-nya (komentar atas komentar ini)?

en: Posted in
id: Dalam

en: Delete the selected comments
id: Hapus komentar yang dipilih

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
id: Tidak terdapat komentar untuk dihapus, atau komentar yang Anda maksud telah dihapus oleh pengelola lain.

en: Deleted @count comments.
id: Menghapus @count komentar.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
id[0]: Menghapus 1 komentar
id[1]: Menghapus @count komentar.
