Comments Entity (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Comments
id: Komentar

en: Edit
id: Sunting

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Depth
id: Kedalaman

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Always
id: Selalu

en: Comment
id: Komentar

en: Comment ID
id: ID komentar

en: Send
id: Kirim

en: Full
id: Penuh

en: Approved
id: Disetujui

en: Community
id: Komunitas

en: Deleted
id: Terhapus

en: Changed
id: Berubah

en: comment
id: komentar

en: Reply
id: Balas

en: Edit comment
id: Edit komentar

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: View comment
id: Lihat komentar

en: Delete comment
id: Hapus komentar

en: The entity type.
id: Tipe entitas

en: (Machine name: @type)
id: (Nama mesin: @type)
