Commerce Core (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (303 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Transaction ID
ca: ID de la transacció

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Explanation or submission guidelines
ca: Explicació o directrius de l'enviament

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Currency
ca: Moneda

en: Default currency
ca: Moneda per defecte

en: Quantity
ca: Quantitat

en: view
ca: mostra

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Links
ca: Enllaços

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Message
ca: Missatge

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: View
ca: Mostra

en: Display
ca: Visualització

en: The username %name does not exist.
ca: L'usuari "%name" no existeix.

en: Status:
ca: Estat:

en: Unknown
ca: Desconegut

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Created
ca: Creat

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar %title?

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page
ca: Pàgina

en: Revision ID
ca: ID de la revisió

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Contains
ca: Conté

en: configure
ca: configura

en: Price
ca: Preu

en: Customer
ca: Client

en: Product ID
ca: ID del producte

en: Amount
ca: Import

en: Add to cart
ca: Afegeix al carretó

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Owner
ca: Propietari

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment settings
ca: Paràmetres de pagament

en: Store
ca: Botiga

en: Method
ca: Mètode

en: January
ca: gener

en: February
ca: febrer

en: March
ca: març

en: April
ca: abril

en: May
ca: maig

en: June
ca: juny

en: July
ca: juliol

en: August
ca: agost

en: September
ca: setembre

en: October
ca: octubre

en: November
ca: novembre

en: December
ca: desembre

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Configuration
ca: Configuració

en: Display title
ca: Mostra el títol

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: Sent
ca: Enviat

en: order
ca: comanda

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: Empty text
ca: Text buit

en: Operator
ca: Operador

en: Order
ca: Ordre

en: Expiration
ca: Venciment

en: Property
ca: Propietat

en: Defaults
ca: Per defecte

en: You have to specify a valid date.
ca: Heu d'especificar una data vàlida.

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Title:
ca: Títol:

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Full name
ca: Nom complet

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Pending
ca: Pendent

en: Switch
ca: Canvia

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: price
ca: preu

en: Tax rate
ca: Taxa d'impost

en: Product type
ca: Tipus de producte

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: or
ca: o

en: Shopping cart
ca: Carretó de la compra

en: Cart
ca: Carretó

en: Discount
ca: Descompte

en: Product
ca: Producte

en: Payment method
ca: Mètode de pagament

en: Date created
ca: Data creada

en: Completed
ca: Completat

en: Delete product type
ca: Esborra tipus de producte

en: Products
ca: Productes

en: Product types
ca: Tipus de productes

en: Orders
ca: Comandes

en: Are you sure you want to delete this transaction?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquesta transacció?

en: %title has been deleted.
ca: %title ha estat esborrat.

en: Last changed
ca: Canviat per última vegada

en: Ban
ca: Bloqueja

en: Processing
ca: Processant

en: Complete
ca: Finalitza

en: Apply
ca: Aplica

en: Title (link)
ca: Títol (enllaç)

en: Title (no link)
ca: Títol (sense enllaç)

en: Autocomplete text field
ca: Camp de text amb autocompletat

en: Canceled
ca: Cancel·lades

en: Add to Cart form
ca: Formulari d'afegir a la cistella

en: Rate
ca: Impost

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Account blocked
ca: Compte bloquejat

en: Administrator
ca: Administrador

en: Offset
ca: Desplaçament

en: begins with
ca: comença per

en: contains
ca: conté

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Account information
ca: Informació del compte

en: Account
ca: Compte

en: Data
ca: Dades

en: Billing information
ca: Dades de facturació

en: Go back
ca: Torna enrere

en: Payment method title
ca: Títol del mètode de pagament

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Create @name
ca: Crea @name

en: View cart
ca: Mostra el carretó

en: Currency code
ca: Codi de moneda

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: VAT
ca: IVA

en: Payment methods
ca: Mètodes de pagament

en: Base price
ca: Preu base

en: Tax
ca: Impostos

en: Display format
ca: Format de la presentació

en: In the form of WW (01 - 53).
ca: En el format WW (01 - 53).

en: Creator
ca: Creador

en: Order status
ca: Estat de la comanda

en: Card type
ca: Tipus de targeta

en: Card owner
ca: Titular de la targeta

en: Card number
ca: Número de targeta

en: Review order
ca: Revisa la comanda

en: Line item label
ca: Etiqueta de la línia de comanda

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: Checkout settings
ca: Paràmetres del procés de pagament

en: Update cart
ca: Actualitza el carretó

en: Add product
ca: Afegeix producte

en: Update the order status
ca: Actualitza l'estat de la comanda

en: Order settings
ca: Paràmetres de comanda

en: View order
ca: Mostra la comanda

en: Order state
ca: Estat de la comanda

en: Currency settings
ca: Paràmetres de moneda

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Order total
ca: Total comanda

en: This will override any other link you have set.
ca: Això sobreescriu qualsevol altre enllaç que hàgiu definit.

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Multilingual support
ca: Suport multilingüe

en: Product SKU
ca: SKU del producte

en: Add a tax rate
ca: Afegeix una taxa d'impostos

en: Checkout form
ca: Formulari de finalització de compra

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: In the form of CCYYMMDD.
ca: En el format CCYYMMDD.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: In the form of YYYYMM.
ca: En forma de YYYYMM.

en: Created year
ca: Any de creació

en: In the form of YYYY.
ca: En el format YYYY.

en: Created month
ca: Mes de creació

en: In the form of MM (01 - 12).
ca: En el format MM (01 - 12).

en: Created day
ca: Dia de creació

en: In the form of DD (01 - 31).
ca: En el format DD (01 - 31).

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Guarani
ca: Guaraní

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: Remote ID
ca: ID remota

en: Date updated
ca: Data actualitzada

en: Entities
ca: Entitats

en: Operations links
ca: Enllaços d'operacions

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: Save and add fields
ca: Desa i afegeix camps

en: Machine name: @name
ca: Nom de màquina: @name

en: Welcome (new user created by administrator)
ca: Benvinguda (nou usuari creat per l'administrador)

en: Welcome (awaiting approval)
ca: Benvinguda (pendent d'aprovació)

en: Welcome (no approval required)
ca: Benvinguda (no cal aprovació)

en: Password recovery
ca: Recuperació de la contrasenya

en: Account activation
ca: Activació de compte

en: Account cancellation confirmation
ca: Confirmació de la cancel·lació del compte

en: Account canceled
ca: Compte cancel·lat

en: Appears in: @bundles
ca: Apareix a: @bundles

en: Configure store settings
ca: Configureu els paràmetres de la botiga

en: Administer your store.
ca: Administreu la vostra botiga.

en: Shopping cart contents
ca: Contingut del carretó de la compra

en: Your shopping cart is empty.
ca: El vostre carretó de la compra és buit.

en: Created as a shopping cart order.
ca: Creat com una comanda del carretó de la compra.

en: Product not available
ca: Producte no disponible

en: Implements the shopping cart system and add to cart features.
ca: Implementa el sistema de carretó de la compra i les funcionalitats d'afegir al carretó

en: Cart contents View
ca: Vista de contingut del carretó

en: Your shopping cart has been updated.
ca: La seva bossa de la compra ha estat actualitzada.

en: Checkout complete
ca: Compra finalitzada

en: Checkout of your current order has been canceled and may be resumed when you are ready.
ca: La compra de la seva comanda s'ha cancel.lat i es pot reiniciar quan vostè decideixi.

en: Customer profile
ca: Perfil del client

en: Customer profiles
ca: Perfils de client

en: Profile types
ca: Tipus de perfils

en: The date the profile was last updated.
ca: Data en que el perfil va ser actualitzat per última vegada.

en: Unit price
ca: Preu unitari

en: Order number
ca: Número de comanda

en: The order number displayed to the customer.
ca: El número de comanda mostrat al client.

en: Price textfield
ca: Camp de text de preu

en: Price with currency
ca: Preu amb moneda

en: Referenced product
ca: Producte referenciat

en: Product Reference
ca: Referència de producte

en: No information
ca: Sense informació

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %time. El format de data és YYYY-MM-DD i %timezone és el desplaçament respecte l'UTC del fus horari. Deixeu-ho en blanc per utilitzar la data d'enviament del formulari.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Default quantity
ca: Quantitat per defecte

en: Provides an example payment method for testing and development.
ca: Proporciona un exemple de mètode de pagament per les proves i el desenvolupament.

en: User's shopping cart order
ca: Comanda del carretó de la compra de l'usuari

en: The shopping cart order belonging to the current user.
ca: La comanda del carretó de la compra que pertany a l'usuari actual.

en: Shopping cart order
ca: Comanda del carretó de la compra

en: The user the customer profile belongs to.
ca: L'usuari al que pertany el perfil de client.

en: Add an amount to the unit price
ca: Suma una quantitat al preu unitari

en: Subtract an amount from the unit price
ca: Restar una quantitat del preu unitari

en: Displaying the original price
ca: Mostrant el preu original

en: Display the calculated sell price for the current user.
ca: Veure el preu de venda calculat per a l'usuari actual.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
ca: Comandes finalitzades

en: Create a new account for an anonymous order
ca: Creeu un compte nou per a una comanda anònima

en: Send an order notification e-mail
ca: Envieu una notificació de la comanda per correu-e

en: Customer profile ID
ca: ID del perfil de client

en: Customer profile type
ca: Tipus de perfil de client

en: Customer profile type name
ca: Nom del tipus de perfil de client

en: Customer profile owner
ca: Propietari del perfil de client

en: Quantity text field
ca: Camp de text de quantitat

en: The URL of the order.
ca: La URL de la comanda

en: Commerce Tax
ca: Impostos de Commerce

en: Calculate @title
ca: Calculeu @title

en: Order is a shopping cart
ca: La comanda és un carretó de la compra

en: Shopping cart (1 item) | Shopping cart (@count items)
ca[0]: Carretó de la compra (1 article)
ca[1]: Carretó de la compra (@count articles)

en: Shopping cart (# items)
ca: Carretó de la compra (# articles)

en: You have not placed any orders with us yet.
ca: Encara no ha realitzat cap comanda amb nosaltres.

en: Provides a UI for creating simple tax types and rates.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per crear tipus d'impostos i taxes simples.

en: You must define at least one tax type before you can start adding tax rates.
ca: Heu de definir com a mínim un tipus d'impost abans de poder afegir tipus impositius.

en: Deleted tax type %title.
ca: Tipus d'impost %title eliminat.

en: Customer updated the order via the shopping cart form.
ca: El client va actualitzar la comanda a través del formulari del carretó de la compra.

en: Customer returned to the previous checkout page via a submit button.
ca: Client que ha tornat a la pàgina anterior de pagament a través d'un botó d'enviament.

en: (Machine name: @type)
ca: (Nom màquina: @type)

en: Order [commerce-order:order-number] at [site:name]
ca: Comanda [commerce-order:order-number] a [site:name]

en: Administer @entity_type
ca: Administra @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
ca: Permet als usuaris fer qualsevol acció en un @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
ca: Crea un @entity_type de qualsevol tipus

en: Edit own @entity_type of any type
ca: Edita @entity_type propi de qualsevol tipus

en: Edit any @entity_type of any type
ca: Edita qualsevol @entity_type de qualsevol tipus

en: Create %bundle @entity_type
ca: Crea %bundle @entity_type

en: Price component type
ca: Tipus de component del preu

en: orders
ca: comandes

en: Round the half up
ca: Arrodoneix cap a dalt

en: Round the half down
ca: Arrodoneix cap a baix

en: Round the half to the nearest even number
ca: Arrodoneix cap al nombre parell més proper

en: Round the half to the nearest odd number
ca: Arrodoneix cap al nombre senar més proper

en: Order in checkout
ca: Comanda en procés de compra

en: Do not round at all
ca: No arrodoneixis

en: Product added to the cart
ca: Producte afegit al carretó de la compra

en: Add a product to the cart
ca: Afegeix un producte al carretó

en: Applied tax
ca: Impost aplicat

en: Thanks for your order [commerce-order:order-number] at [site:name].
    
    If this is your first order with us, you will receive a separate e-mail with login instructions. You can view your order history with us at any time by logging into our website at:
    
    [site:login-url]
    
    You can find the status of your current order at:
    
    [commerce-order:customer-url]
    
    Please contact us if you have any questions about your order.
ca: Gràcies per la seva comanda [commerce-order:order-number] a [site:name]. 
    
    Si aquesta és la seva primera comanda, rebrà un correu electrònic amb instruccions per autentificar-se. Pot veure l'històric de comandes amb nosaltres en qualsevol moment accedint al web a: 
    
    [site:login-url]
    
    Pot trobar l'estat de la seva comanda actual a: 
    
    [commerce-order:customer-url] 
    
    Si us plau, contacti amb nosaltres per qualsevol pregunta sobre la seva comanda.

en: Shopping carts
ca: Carretons de la compra

en: There are currently no shopping cart orders.
ca: Actualment no hi ha cap comanda del carretó de la compra.

en: Including !title
ca: Incloent !title
