Commerce American Express Payment Gateway (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Password
fr: Mot de passe

en: Continue
fr: Continuer

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Card Type
fr: Type de carte

en: Card Number
fr: Numéro de la carte

en: Refund
fr: Remboursement

en: Review
fr: Vérifier

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Merchant ID
fr: Identifiant (ID) de marchand

en: Capture
fr: Capturer

en: Void
fr: Annuler

en: Card number
fr: Numéro de carte

en: Security code
fr: Code de sécurité

en: The default will be used to process transactions during checkout.
fr: La valeur par défaut sera utilisée pour traiter les transactions lors du processus de commande.

en: Unknown error.
fr: Erreur inconnue.

en: Authorization: @amount
fr: Autorisation : @amount

en: Refund amount
fr: Montant du remboursement

en: Store this credit card on file for future use.
fr: Enregistrer la carte de paiement pour une prochaine utilisation.

en: Set as your default card
fr: Choisir comme carte par défaut

en: Update card data
fr: Mettre à jour les données de la carte
