Commerce bpost (7.x-3.2) - en to de translation catalogue (103 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: delete
de: Löschen

en: E-mail
de: E-Mail

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: more
de: mehr

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: error
de: Fehler

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Country
de: Land

en: edit
de: Bearbeiten

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Save
de: Speichern

en: Open
de: Geöffnet

en: Refresh
de: Aktualisieren

en: Total
de: Gesamt

en: Email
de: E-Mail

en: Error
de: Fehler

en: Options
de: Optionen

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Sender
de: Absender

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Signature
de: Signatur

en: N/A
de: n. v.

en: Amount
de: Betrag

en: Desc
de: Absteigend

en: Printed
de: Gedruckt

en: Filter by
de: Filtern nach

en: Recipient
de: Empfänger

en: Company
de: Firma

en: here
de: hier

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Belgium
de: Belgien

en: Street Name
de: Straßenname

en: ‹ previous
de: ‹ vorherige Seite

en: next ›
de: nächste Seite ›

en: Google map API key
de: Googlemaps API Schlüssel

en: Map width
de: Kartenbreite

en: Map height
de: Kartenhöhe

en: Orders
de: Bestellungen

en: Formats
de: Formate

en: Locality
de: Ort

en: Apply
de: Anwenden

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Mapping
de: Zuordnung

en: this page
de: diese Seite

en: « first
de: « erste Seite

en: last »
de: letzte Seite »

en: Cancelled
de: Abgebrochen

en: Account settings
de: Kontoeinstellungen

en: Offset
de: Versatz

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Configuration saved
de: Die Konfiguration wurde gespeichert.

en: World
de: Welt

en: Firstname
de: Vorname

en: Lastname
de: Nachname

en: Order status
de: Bestellstatus

en: Country settings
de: Länderspezifisch

en: Google map settings
de: Google Maps Einstellungen

en: Javascript is required to view this map.
de: Javascript ist erforderlich, um diese Karte anzuzeigen.

en: Service name
de: Name des Dienstes

en: Delivered
de: Zugestellt

en: Mobile number
de: Handy-Nummer

en: - Choose an operation -
de: Bitte auswählen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Street number
de: Hausnummer

en: Street name
de: Straßenname

en: Delivery date
de: Datum der Lieferung

en: Cancel order
de: Bestellung abbrechen

en: Mr.
de: Herr

en: Ms.
de: Fr.

en: Map controls
de: Map Steuerelemente

en: API URL
de: API-URL

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
de: %name: Geben Sie einen numerischen Wert für den Preis ein.

en: Order owner
de: Besteller

en: Delete order
de: Bestellung löschen

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Admin page
de: Verwaltungs-Seite

en: Shipping information
de: Versandinformationen

en: Dutch (Belgium)
de: Niederländisch (Belgien)

en: Profile mapping
de: Profilverknüpfung

en: Name/Email
de: Name/E-Mail

en: The sender's name
de: Name des Absenders

en: Rates
de: Preise
