Commerce bpost (7.x-3.2) - en to id translation catalogue (63 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Open
id: Buka

en: Refresh
id: Segarkan

en: Error
id: Kesalahan

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Signature
id: Tanda tangan

en: N/A
id: T/T

en: Amount
id: Jumlah

en: Filter by
id: Filter dengan

en: Recipient
id: Penerima

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: here
id: di sini

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Belgium
id: Belgia

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Orders
id: Pesanan

en: Formats
id: Format

en: Locality
id: Lokalitas

en: Apply
id: Terapkan

en: Postal Code
id: Kode Pos

en: Mapping
id: Pemetaan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: Offset
id: Letak

en: Account
id: Keanggotaan

en: Order status
id: Status Order

en: Javascript is required to view this map.
id: Javascript diperlukan untuk melihat peta ini.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Delete order
id: Hapus pesanan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Shipping information
id: Alamat pengiriman

en: Commerce (shipping)
id: Perdagangan (pengiriman)
